Kadın Sağlığı

Fiziksel sağlığınız da dahil olmak üzere yaşamınızın her alanında güçlü, mutlu ve güçlenmiş hissetmeyi hak ediyorsunuz. Sizin veya sevdiklerinizin ne tür bir desteğe ihtiyacı olursa olsun, sizi desteklemek, tedavinizi yapmak ve iyileştirmek için her zaman buradayız.

Sağlık ihtiyaçlarınız sizin kadar benzersiz ve yaşamın yeni aşamalarına doğru büyüdükçe sürekli değişiyor. Kliniğimizde “bütün kişi” tedavi felsefesine inanıyoruz ve sizi anlamakla başlıyoruz: benzersiz ihtiyaçlarınız, tarihçeniz, yaşam tarzınız ve daha fazlası. Sizi tanımak istiyoruz, böylece size daha iyi nasıl yardım edebileceğimizi ve sizin için en iyi desteği sağlayacak olanı tespit etmeyi hedefliyoruz.

Sıklıkla Sorulan Sorular

Bakteriyel Vajinozun (BV) kesin nedeni bilinmemektedir. Ancak, bunun tek bir bakteriden kaynaklanmadığı kesindir. Vajinada üretilen çeşitli bakterilerin büyümesinden kaynaklanır. Genellikle, onu korumak için vajina içinde dengede bulunan birkaç zararsız mikrop bulunur. BV bu dengeyi bozduğunda ortaya çıkıyor.

Miyomlar rahimde büyürler. Genellikle kanserli olmayan bir tümördür. Bazen rahim miyomları, fibromiyomlar veya leiomyomlar olarak adlandırılırlar. Her üç kadından birinde olabilirler ve bunların yaklaşık yarısı miyomlarının olduğunun farkında değildiler.

Ortalama adet döngüsü veya periyotlar arasındaki fark 28 ila 30 gündür, ancak farklı kadınların farklı döngüleri vardır ve bu tamamen normaldir. Stres, hastalık, kilo (kazanç veya kayıp) ve egzersiz gibi yaşam tarzınızı etkileyen şeylerin tümü hormonal kontrasepsiyon gibi döngüyü de etkileyebilir.

Düzensiz dönemler ergenlik döneminde ve menopoza girerken veya yaklaşırken de çok yaygındır. Cinsiyetle veya sonrasında kanamanız varsa, sizin için normal olandan farklı olan periyotlar arasında düzensiz kanama varsa, periyotlar arasında üç haftadan az bir süre varsa veya menopozdan sonra kanama varsa, GP’niz görülmelidir. daha fazla tavsiye için.

Bu veya diğer sağlık sorunlanızla ilgili sorunları hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen hekiminize danışın.

Randevu Alın